Спортно училище в град Плевен
Основно меню

Двама европейски шампиони от Спортно училище "Георги Бенковски"

Ученици на спортно училище "Георги Бенковски" гр. Плевен покориха европейският връх.

Световният шампион по шотокан карате-до Тихомир Тодоров спечели и европейската титла в гр. Дебрецен, Унгария. Той победи в четири срещи в категория 16-17 години, кумите шобу санбон, +73 килограма. Тодоров спечели и втора европейска титла в дисциплината отборно mix. В състезанието участваха повече от 1020 участника от двадесет държави.

Втората европейска титла донесе Християн Спиридонов в дисциплината кумите шобу ипон 12-13 годишни +53 кг. Той се класира и втори в дисциплината кумите шобу санбон +53 кг.

Християн спечели и третото място в дисциплината момчета отборно.

Йоан Тонов продължи доброто представяне на като донесе бронзов медал в дисциплината кумите шобу ипон до 57 кг. за 14-15 годишни. Йоан спечели три срещи и загуби оспорван полуфинал.

Дебютантът Людмил Славков спечели третото място в дисциплината шобу ипон над 40 кг.

Максимилиян Рупчански спечели третото място в дисциплината шобу кумите отборно mix 16-20 години.

Галена Валентинова направи също направи добро представяне на дебюта си при жените 18+

Шотокан карате клуб "Спартак " Плевен обявява прием на ученици в Спортно училище от 5 до 10 клас. /Треньор в спортно училище Маринела Петрова тел. 0878 89 07 74 Милена Кирниколова 0887 70 55 22 или на място в спортно училище/